Esenciální olej Růže

29.11.2018

Vzácný esenciální olej z Růže je jeden z nejstarších a nejvíce ceněných olejů, má typickou jemnou sladkou vůni. Čistý a kvalitní olej z růže damašské je velmi drahý,na výrobu relativně malého množství oleje je potřeba velké množství lístků (z 60kg růží se získá 30 gramů esence). 

 Na druhou stranu stačí jen velmi malé množství oleje k dosažení požadovaných účinků. Léčivé vlastnosti růže byly využívány v lékařství po celou historii na zažívací a menstruační potíže, bolest hlavy a nervové vypětí, přetížení jater, špatný krevní oběh, horečku (mor), oční infekce a kožní problémy. Růžový esenciální olej byl vždy hojně využíván ženami - na problémy reprodukčních orgánů včetně samovolných potratů, nepravidelných menstruačních cyklů a dokonce jako mírné afrodiziakum. Místně je velmi ceněn na suchou a stárnoucí pleť, proto je součástí luxusní a anti-aging pleťové kosmetiky. Růže je oblíbená také pro své aromatické použití.
DōTerra ji popisuje jako olej, který přináší rovnováhu a harmonii se stimulujícími a povzbuzujícími účinky. Často je používaná na depresi a jiné formy emocionálních problémů včetně poporodní deprese.

Působí na srdce a to doslova i obrazně. Snižuje krevní tlak, zklidňuje bušení srdce, pomáhá odpustit, přináší esenci lásky, míru a soucitu. Pomáhá hojit emocionální rány. Je také symbolem božské bezpodmínečné lásky.

Tipy: Použijete-li růži spolu s kadidlem (4kapky kadidla a 1 kapka růže) do difuzéru - změníte náladu všech lidí v místnosti. Lidé budou otevřenější a klidnější.

ÚČINKY: antidepresivní, afrodiziakální, antispasmodické, sedativní, tonizující, antibakteriální, antivirové, antiseptické, protizánětlivé.

A (aromatické): rozprašujte nebo přímo vdechujte aroma. Vhodný do difuzéru.

T (lokální): při lokální aplikaci lze olej užívat v čisté podobě (neředěný). Aplikujte přímo na potřebná místa nebo reflexní body.

I (vnitřní):užívejte v kapslích. Užívejte jako ochucovadlo při vaření.

PSYCHICKÁ ROVINA: Olej ženskosti. Podporuje ženskou energii, pokud je na to žena připravená (olej jí voní). Spojení s vnitřní ženou. Léčí zraněné srdce. Srdeční čakra.

ROSE - RŮŽE DAMAŠSKÁ (Rosa Damascena)
BOTANICKÁ ČELEĎ: růžovité (Rosaceae)
ZPŮSOB EXTRAKCE: destilace parou z květů (dvoufázový proces)
ZEMĚ PŮVODU: Bulharsko 

Bezpečnostní upozornění: Může dráždit kůži. Uchovávejte mimo dosah dětí. Užívejte opatrně v těhotenství a při kojení. Nesmí přijít do očí, uší a na citlivá místa. Pokud užíváte léky, konzultujte užití tohoto oleje s lékařem.