Věděli jste, že oděv i spodní prádlo ovlivňují naše zdraví?

29.11.2018

Oblečení a spodní prádlo nosí každý z nás denně. Oblečení má za úkol chránit naše tělo a zároveň nám zajistit pohodlí a dodat sebejistotu. Samozřejmostí je i sebevyjádření a ovlivnění našeho vzhledu. 

Žijeme v době, kdy začínáme chápat, že sen technokratického rozvoje v určitých oblastech přesáhl hranici pro zdravý a šťastný život člověka. 

Ukazuje se, že jediná cesta je cesta bez destrukce, cesta v harmonii s přírodou, s planetou a s našim svědomím. 

Už jste slyšeli, že oblečení přírodních vláken má léčebné účinky na organismus? 

Tkané látky lidé používají již od starověku. Jsme na to tak zvyklí, že už nepřemýšlíme při nákupu z jakých materiálů jsou látky a nitě vyrobené. 

Historické záznamy ukazují, že první látky co lidé používali byli z kopřivy, lnu a konopí.

Naše šaty plní dvě funkce zkrášlit a chránit.

Oblečení má chránit nejenom v nepříznivém počasí, ale i od negativního vlivu životního prostředí, radioaktivního záření, různých kosmických a jiných geopatogenních záření, statické elektřiny a jiných vlivů.  

Zvířata jsou přirozeně chráněna srstí, peřím..pouze člověk by se měl o sebe postarat sám. 

Šaty, které dýchají absorbují pozitivní energie a chrání a odstraňují škodlivé vlivy. 

Nekvalitní syntetická tkanina, která je ve styku s pokožkou může způsobit dermatózy, exémy a různé jiné alergické reakce.

Chemické synteticky vyrobené vlákna mají několik výhod s porovnáním s přírodními vláknami. Především nižší náklady na výrobu, pevnost vláken.

Syntetická vlákna se získávají zpracováním látek jako je ropa, uhlí, zemní plyn, celulóza. Problémem je, že některé látky uvolňují polymery, které byly použity při výrobě jako katalyzátory a barviva. Tyto sloučeniny můžou mají na tělo agresivní, toxický účinek a narušují přirozené metabolické procesy.

Mezi pokožkou a látkou se tvoří se tvoří určité mikroklima, které je závislé na druhu použitých vláken . Přírodní vlákna udržují přirozené mikroklima - jednoduše řečeno umožňují lidskému organismu dýchat , regulovat teplotu a výměnu plynů.

Syntetická vlákna vytvářejí skleníkový efekt - teplota a vlhkost v bezprostřední blízkosti pokožky se zvyšuje a tělo musí pracovat v nouzovém režimu. Vytváří se prostředí minitropů, což je živná půda pro růst různých mikroorganismů.

Vědecké studie dokazují spojitost fyzického a psychického zdraví člověka s velikostí a kvalitou biopole, ve kterém se daný člověk nachází.

Oblečení z přírodních látek svojí kvalitou biopole zesiluje a tím pomáhá udržovat fyziologické procesy v organismu v optimálním režimu a také má pozitivní vliv na psycho-emocionální stav člověka.

Na porovnání vibrační hodnoty látek z přírodních materiálů a syntetických tkanin se používá Bovisův biometr, který vynalezl v roce 1871 - 1947 francouzský fyzik a profesor Andre BOVIS, rozvinul André Simoneton a do dnešní podoby uvedl geobiolog Blanche Merz (1919-2002). Bovisova stupnice vychází z vlnové délky elektromagnetického vlnění, kde její pomocí můžeme určit bioenergetickou hodnotu jak člověka, potravin, vody, látek.

Bovisové jednotky:

 • 0 - 5000 patogenní hladina

 • 6 500 minimální hladina zdravého člověka

 • 6 500 - 10 000 fyzická hladina

 • 10 000 - 13 000 aurická hladina

 • 13 000 - 100 000 spirituální hladina

Výsledky měření hodnoty tkanin:

 • Len (tkanina vyrobená původní technologií) 20 000

 • Konopí (tkanina vyrobená původní technologií) 40 000

 • Kopřiva (tkanina vyrobená původní technologií ) 45 000

 • Bavlna (tkanina vyrobená původní technologií) 11 000

 • Polyester 100 % 2 000

 • Polyester 50 % + Bavlna 50 % 6 000

Bioenergetické hodnoty syntetických tkanin nám jasně naznačují negativní působení na bioenergetiku lidského organizmu. Bioenergetické hodnoty přírodních tkanin jsou vysoko ve spirituálních hodnotách.
Blahodárné účinky na lidský organizmus může každý vyzkoušet osobně.