Jak uvolnit všechny smysly

29.11.2018

Provonět si dům syntetickými vůněmi je možná atraktivní, ale víte, jaké benefity vás čekají při provonění domu éterickými oleji
Předně to, že se vzduch vydezinfikuje od virů, bakterií a plísní, které jsou často součástí každé domácnosti. Navíc si tím i my čistíme dýchací ústrojí a přijímáme "ovzduší" přirovnatelné k procházce v lese. (V případě, že použijete citronelu, máte i skvělý repelent proti hmyzu.)Podle mnoha aromaterapeutů působí éterické oleje jak na fyzické, tak na psychické úrovni. Využívají se pro léčení psychických potíží, jako jsou nejrůznější stresy, deprese, nespavost nebo bolesti hlavy. Dokážou také stimulovat koncentraci a celkově osvěžit mysl. Rostlinné silice mají povzbuzující a tišící účinky, působí protizánětlivě, antivirově, relaxují celé tělo a posilují obranyschopnost organismu. Využít je můžete i jako lék na nejrůznější bolesti, proti nevolnosti nebo na vyrovnání tlaku.

Svíčky, vůně bylinek a jemné dotyky..., to vše je kouzlem masáže. Voňavá masáž v sobě spojuje dvě metody - samotnou masáž a aromatickou proceduru. Je to jedna z nejúčinnějších metod aromaterapie, protože zabezpečuje přímé pronikání aromatických látek do krevního a lymfatického řečiště. Kontaktem s nervovými zakončeními v pokožce vyvolává rychlou reakci nervové soustavy, což se projeví tím, že dotyčný se už v průběhu procedury uvolňuje a postupně se tak zbavuje veškerého napětí.  
Masáž má velmi příznivé účinky na psychiku, uklidňuje a vyvolává pocit tepla a bezpečí, což je důležité hlavně u dětí. Vzájemná rodinná masáž zlepšuje vztahy, sbližuje rodiče s dětmi a představuje unikátní způsob komunikace beze slov, pouze dotyky.  


Pořídit si esenciální oleje má smysl.