Jak to začalo

Budou to už čtyři roky, co se mi splnil sen a já se stala zahradnicí v ovocném sadu, po kterém jsem roky s obdivem pokukovala. Každé léto je plný krásných barevných plodů (hned první rok 1000 kg meruněk a spousta dalšího ovoce).

A co s tím vším dělat? Začala jsem se zabývat myšlenkou, jak se těšit z plodů i v zimě. Jak konzervovat tak, abych tělu prospěla? Jak využít všechny dary, které mi sad a práce na zahradě dávají, jak svou zkušenost sdílet s ostatními?

Kromě toho jsem šla i cestou osobního rozvoje těla, duše i ducha. Začala jsem chápat hru života ... roční cykly zrození a umírání. Uvědomila jsem si, že slunce, vítr, zpěv ptáků a snídaně rovnou ze stromu chci mít v životě už napořád. A že chci touto krásou sytit i druhé. Dělit se o svou péči a žít v souladu se svou zahradou, která se nám za to bohatě odvděčí.

Z této myšlenky se zrodil projekt JEDLÁ ZAHRADA S LETNÍ KUCHYNÍ na zpracování plodů, kde budeme učit ostatní, jak zdravě vařit, upravovat a konzervovat ovoce a zeleninu. Jsme zaměření na zdravý a přírodní životní styl a víme, že k tělu patří i výživa duše, proto v naší nabídce naleznete pestrou paletu možností, jak u nás trávit čas - můžete jej využít pro pobyt s přáteli, oslavu života, relaxační dovolenou, vlastní propojení s přírodou nebo teambuilding. Naše zahrada leží v malebném prostředí Pálavy, která patří k velmi navštěvovaným oblastem naší republiky a skýtá široké možnosti vyžití všeho druhu (pěší turistika a cykloturistika, sportovní aktivity, relaxační aktivity, koupání v přírodě i na koupalištích, návštěvu známých pamětihodností v okolí, výlety v létě i v zimě).